Darbas

Nuo ko pradėti norint susikurti savo asmeninę svetainę?

Pradėkim nuo to, jog ne visiems reikia interneto svetainės. Tačiau mano nuomone web puslapis  yra lyg šiuolaikinė vizitinė kortelė. Dauguma turi savo anketas ir business profilius socialiniuose tinkluose, ten save pristato ir parodo savo bendravimo stilių, toną, tampa labiau familiariais su savo sekėjais. Tačiau ne visi naudojasi socialiniais tinklais ieškant verslo partnerių ar profesinės pagalbos. Tuomet interneto svetainė tampa jūsų vizite kortelė.

Interneto svetainę susikurti pakankamai lengva, tačiau sudėti visą informaciją, sugalvoti kaip save ten pristatysite, sutvarkyti visą privatumo politiką, bei SEO jau yra ką veikti. Tačiau apie viską nuo pradžių.

Nuo ko pradėti:

  1. Pirmiausiai sugalvoti kokio tipo svetainės jums reikia: ar siūlysite paslaugas, ar darysite elektroninę parduotuvę.
  2. Tuomet sugalvokite pavadinimą, kuris atitiktų tai ką darote, būtų susijęs su svetainės turiniu, trumpas, ar bent jau įsimenamas. Ar pavadinimas yra laisvas galite pasitikrinti čia: https://www.serveriai.lt/
  3. Tuomet reikia domeno ir talpinimo paslaugos įsigijimo (hostingo). Čia yra keletas variantų jeigu žiūrėsite į lietuviškus puslapius, tai www.hostinger.lt bei www.iv.lt (interneto vizija). Kodėl šios domenus ir hostingo paslaugas siūlančios įmonės vertos dėmesio, nes siūlo neblogus paketus su geromis kainomis ir yra patikimos.
    1. Iš ko susideda paketai.  Tarkim Hostinger svertainė siūlo paketus įsigyti nuo 0,99eur/mėn mokestį. Į šį paketą įeina ne tik domenas, bet ir nemokamas vardinis el.paštas. SSL sertifikatas, t.t. Kitose svetainėse domeno kaina metams yra nuo 3,99eur, tačiau už hostingą ir visus kitus priedus reikia mokėti atskirai arba galima įsigyti iš kitur. Mano siūlymas rasti geriausią kainą ir pasiimti viską iš vienų rankų, tuomet bus daug paprastesnis valdymas.
    2. Kokį planą pasirinkti, priklauso nuo jūsų veiklos, gal reikia jums tik paprasto vieno lapo puslapio (landing page), su svarbiausia kontaktine info. Tai tuomet kam permokėti. Tačiau jeigu turite didesnių planų, arba patys kursite puslapius, pasidomėkite geresniais planais.
    3. Taigi ši paslauga bet kokiu atveju kainuoja, kuo ilgiau įsipareigojate tuo mažiau mokate, tad tarkim imate iš hostinger premium planą 4 metams už 1,99, tad iš karto turite susimokėti 95,52 eur + mokesčiai, tai gaunasi apie 115 eur.
  4. Susikūrus domeną ir turint hostingo paslaugą, daugiau gali niekas ir nekainuoti. Tik reikia nuspręsti kokią turinio valdymo sistemą naudosite, jų yra keletas.
    1. WordPress, nemokama ir populiariausia valdymo sistema, kurios valdymas yra pakankamai lengvas bet čia reikia padirbėti.
    2. Zyro platforma siūlo už mėnesinį mokestį visus šablonus ir reikalingus įrankius. Čia mažiau darbo, svetaine galite turėti per kelias valandas. Tačiau reikia mokėti pakankamai nemažai. Galima rasti ir neblogų kainų pasiūlymų paieškojus nuolaidos kodų.
    3. Wix labiau pritaikytas platformoms, kurios skirtos blogo rašymui, čia galite iš vienų rankų nusipirkti ir hostingą.
    4. Shopify skirtas elektroninėms parduotuvėms, jie čia specializuojasi, todėl visai verta apsvarstyti, nes rasite visus įrankius reikalingus parduoti prekes, lengvai susitvarkysite apmokėjimus ir pristatymus.
    5. Yra dar nemažai kitų platformų, apie kurias galite rasti nemažai informacijos, kuri kokiomis funkcijomis geresnė už kitas.
  5. Susikūrus norimą dizainą su turinio valdymo programa, reikia sudėti visą reikalingą informaciją, patalpinti nuotraukas, pritaikyti šablono aplinką pagal savo poreikius.
  6. BŪTINAI pasidarykite savo puslapio kopiją, nes kuriant pirmą kartą galite ne taip kažką padaryti ir prarasite visą savo įdėtą darbą. Naudokite All in one WP migration.
  7. Dabar galime apžvelgti reikalingiausius įskiepius, jeigu kuriate puslapį su wordpress:
    1. Jeigu naudojate worpdress aplinką, rekomenduoju viską koreguoti su Elementor įskiepiu.
    2. Smartsupp įskiepis sukuria chatbox‘ą, kurio dėka galite realiu laiku bendrauti su savo klientais.
    3. Smush skirtas paveikslėlių suspaudimui, kad jūsų svetainė dirbtų greičiau, beje ar pakankamai gerai veikia jūsų svetainė galite pasitikrinti čia: PageSpeed Insights.
    4. All in one SEO ir Google analytics for wordpress . Leis jums stebėti apsilankiusius svetainėje realiu laiku.
    5. Jeigu ketinate naudoti Google analytics jums būtina informuoti lankytojus apie renkama informaciją, tai padarysite su šiuo įskiepiu Cookie Notice & Compliance for GDPR / CCPA.
    6. WooComerce – jeigu planuojate kurti elektroninę parduotuvę.
    7. Galima įdiegti begalę kitų įskiepių, pagal poreikį.
  8. Privatumo politiką reikia sutvarkyti ir aprašyti jeigu ketinate rinkti klientų kontaktus, žinomą jeigu rašote blogą ir renkate el.pašto adresus taip pat privatumo politika yra būtina.
  9. Kai jau turime svetainę, reikia apie ją informuoti. Dažnu atveju sukūrus naują svetainę ir įvedus ją į Google paiešką, jos net neras, tai gali užtrukti iki pusės metų. Kad paspartinti svetainės atsiradimą paieškoje suveskite apie savo verslą informaciją google business puslapyje.
  10. Ir žinoma kai jau turėsite pilnai veikiančia svetainę su visa reikalingą informacija ir sutvarkytu SEO, paleiskite google ads reklamą, mėnesiui jums gali kainuoti mažiausiai 100eur, rekomenduojama skirti bent 300 eur. Vėlgi kad taikliai užpildyti tinkamus raktažodžius ir paieškos frazes reikės padirbėti, bet tikrai verta.

Jeigu šis aprašymas jums pasirodė per sudėtingas ir nenorite patys apsiimti kūrybiniu procesu, kreipkitės padėsiu, sukursiu jūsų svajonių puslapį ir apmokysiu kaip jį valdyti su wordpress sistema (300 eur + domenas). Daugiau teikiamų paslaugų rasite čia: https://garstycia.lt/paslaugos/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *